Otrdiena
2023-02-07
22:05:12
Sveicināti Viesis
RSS
 
Integrācijas centrs "Atvērtās durvis"
Sākums Reģistrācija Ieeja
Rakstu katalogs »
Vietnes izvēlne

Meklēšana

Block title
Preses relīzes [8]
Satur informāciju par notikušajiem pasākumiem un projektiem.
Pasākumi [12]
Informatīvie materiāli [12]

Sākums » Raksti » Preses relīzes

Jauniešu brīvā laika pavadīšanas projekts "Laiks mūzikai"

No 2011. gada 28.-30.jūlijam biedrība Integrācijas centrs „Avērtās durvis” īstenoja jauniešu brīvā laik pavadīšanas projektu „Laiks mūzikai”. Projekta realizācija tika savienota ar ikgadējā kristīgās kultūras attīstības pasākumā „Mēs Viens Otram” īstenošanas laiku. Semināru „Ideju projekcijas” vadīja Inese Grigoruka . Seminārā „Mūzikas ietekme uz cilvēka attīstību” tika skatīts videomateriāls par mūzikas ietekmi uz cilvēka organisma struktūru, funkcijām, prātu  un dvēseli kopumā, ar daudzu pasaules līmeņa mūziķu intervijām un skaidrojumiem par to, ka viņi nezina, kas viņiem notiek uz skatuves...Kāpēc?

Mūzikas klausīšanās ļauj attīstīt saskarsmes prasmes, radošās spējas, estētiskās vajadzības, relaksācijas spējas, emocionālo jomu un veicināt izmaiņas organismā. Tika apskatīta mūzikas pozitīvā un radošā ietekme – mūzikas terapija, mūzikas izmantošana biznesā - klientu piesaistei. Mūziku lieto kā ārstniecības metožu pastiprinātāju psiholoģisko treniņu un konsultāciju laikā, stomatoloģijā, kardioloģijā un citur. Videomaterālā tika pasniegta statistika par mūziku kā pašnāvību ierosinātāju ASV un citur.

Seminārā, protams, tika iztirzāts tikko notikušais  jauniešu slaktiņš Norvēģijā. Slepkava Breiviks savā 1500 lappušu garajā manifestā apgalvo, ka viņa iedvesmotājmūzika bija skaņdarbs „Lux Aeterna” no filmas „Gredzenu pavēlnieks”, kuru viņš raksturo kā tādu, kas ”atmodina cilvēkā svelošu naidu”. Kā raksta prese – ka aculiecinieki ziņoja, ka slepkavam uz ausīm bijušas uzliktas audio austiņas”. Šis notikums vēlreiz apstiprina projekta „Laiks mūzikai” nepieciešamību un aktualitāti, jo tieši jaunieši saskaņā ar pētījumiem dienā vidēji 11 stundas klausās mūziku, jautājums – kādu un kā tā ietekmēs jauno cilvēku likteņus un iekšējo pasauli. Mūzika nav tikai izklaide, bet gan ietekmīgs instruments, kas var celt un arī sagraut, ir jāseko līdzi tam ko klausāmies.

Pēcpusdien Latvijas Mūzikas akadēmijas pasniedzējs, trompetists un dažādu citu pūšamo instrumentu virtuozas Normunds Piesis runāja par mūzikas attīstības vēsturi, ietekmi uz cilvēku un improvizāciju kā mūziķa vai radoša cilvēka meistarības jeb profesionālisma rādītāji. Tikšanās ar mūziķi izvērtās aktīvā diskusijā. Normunds saredz improvizācijas iespējas jebkurā dzīves sfērā, ne tikai mūzikā un dalījās ar savu pieredzi.

Ņemot vērā , ka tieši patreiz mūzikas ietekme uz cilvēka rīcību ir sabiedrībā aktualizējusies caur notikumiem Norvēģijā, daudzi jaunieši, kuri diemžēl nevarēja piedalīties semināros, jo strādāja vai kopā ar vecākiem atradās ārpus Latvijas, izteica vēlēšanos rudens brīvlaikā vēlreiz organizēt seminārus par mūzikas ietekmi, t.i. projekta „Laiks mūzikai” attīstība turpināsies arī rudenī.

Pēc diskusijas un vakariņām daudzi devās Ventspils ielās, lai aicinātu skatītājus uz sestdienas koncertu, bet no 21.00 līdz 23.00 Integrācijas centra telpās jaunieši pavadīja laiku  dikotēkā kopā ar DJ Wiesy, kur prožektoru gaismā, dūmos un modernu ritmu pavadījumā, bez alkohola, jaunieši dejoja. Protams, ka visi gribēja dejot vēl un vēl. Interesanti, ka ne tikai jaunieši, bet arī daži vecāki kopā ar bērniem izdejojās. Pēc diskotēkas tika izteikti viedokļi, ka šādi jautri un saturīgi pasākumi jāveido regulāri, ka diskotēkām jābūt tematiskām un informatīvām.

30.jūlja vakara koncerta galvenais viesis bija populārs kristīgās mūziķis un komponists Valdis Indrišonoks. Koncerts sākās ar Latvijas valsts himnu, ko dziedāja Eduards Grieze no Ventspils bērnu popgrupas „Jūras akmentiņi”. Koncerta atklāšna tika uzticēta Latvijas Bībeles biedrības valdes priekšsēdētājam Ojāram Incenbergam, kurš iepazīstināja publiku ar tikko pabeigto Bībeles lasīšanas maratona norisi Rātslaukumā un atklāja vakara koncertu.

Koncerta programmu papildināja jaukās bērnu popgrupas „Jūras akmentiņi” bērnu un pusaudžu balsis. Daudzi bija pārsteigti dzirdod 11 gadīgās Valērija profesionālo dziedājumu, kas ir starptautisko festivālu dalībniece un balvu ieguvēja.

Valdis Indrišonoks muzicēja un dziedāja kopā ar savu dēlu Kārli, ventspilnieku Andreju un projekta viesi Normundu Piesi - lektoru un profesionālu trompetistu.

Vakara pasākums beidzās ar jaunās rokoperas „Game is over” 1. daļas - „Baltsacara dzīres” videoversijas noskatīšanos. Operas režisors – visiem mākslas mīļotājiem pazīstamais Oļegs Šapošņikovs, horiogrāfs – Latvijā pazīstamais A.Daņiļevičs ar savu deju grupu, mūzikas izpildītāji - Liepājas simfoniskais orķestris un NG bends, ārijas izpilda vairāki populāri Lietuvas roka un džeza dziedātāji.

Rokoperas galvenā doma – visām spēlēm reiz pienāk gals, neviens nezina savu īstās tiesas stundu. Dievs nav spēlmanis, bet gan stingrs un neuzpērkams tiesnesis, žēlastības laiks ir dots, bet nāk pēdējais laiks, kad pārdomāt savu dzīvi....

„...Dievs nav spēlmanis,

Viņš ir Tiesnesis – lūk, kur traģēdija,

Dzīve nav spēle un spēle nav dzīve,

Un - ak vai tiem, kas to spēlē.”

Kategorija: Preses relīzes | Pievienoja: Kate (2012-01-10)
Skatījumu skaits: 839 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ieeja

Pārtikas pakas

Lapas jaunumi
[2015-01-21][Preses relīzes]
Iesniegts jauniešu brīvā laika pavadīšanas projekts sadarbībā ar Nodibinājumu "Spēkuguns" (0)
[2013-07-18][Pasākumi]
Starptautiskā sieviešu konference (0)
[2013-06-08][Pasākumi]
Jūlijā vasaras skoliņa bērniem (0)
[2013-06-07][Informatīvie materiāli]
Avīze Tieši Tev Nr. 7 (melnbalta - pagaidām) (0)
[2013-06-06][Informatīvie materiāli]
Foto no Turlavas (0)
[2013-06-06][Informatīvie materiāli]
Foto no ģimenes svētkiem Kuldīgā (0)
[2013-05-16][Pasākumi]
Ģimenes svētki Kuldīgā š.g. 1. jūnijā (0)
[2013-04-30][Informatīvie materiāli]
Zupas virtuves un higiēnas punkta darba laiki maija svētkos (0)
[2013-03-24][Informatīvie materiāli]
Avīzes "Tieši Tev" Nr. 6 Lieldienu izlaidums (0)
[2013-03-23][Pasākumi]
Lieldienu koncerts (0)


Integrācijas centrs "Atvērtās durvis" 2023
Mājas lapu veidotājs - uCoz